ДПА, ЗНО та НМТ 2024: що потрібно знати та які предмети обов'язкові

Дата: 15 січня о 09:45

ДПА, ЗНО та НМТ 2024: що потрібно знати та які предмети обов'язкові

У 2024 році для школярів скасують ДПА та ЗНО, а НМТ проходитиме у новому форматі.

Чи буде ДПА у 2024 році 9 клас / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, cdn.abo.media
Чи буде ДПА у 2024 році 9 клас / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, cdn.abo.media

Попри повномасштабну війну, українські школярі продовжують отримувати знання і здавати випускні іспити. У 2024 році, як і в минулі два роки "великої" війни, 11-класники складатимуть Національний мультитест (НМТ) замість ЗНО. Цього року формат тесту трохи зміниться, а також збільшиться кількість обов'язкових предметів. Ми розповімо, як проходитиме НМТ 2024, і що буде з іншими випускними іспитами.

Чи буде ЗНО у 2024 році

Через повномасштабну війну ЗНО в Україні скасовується. Не буде його і в 2024 році. Цей формат передбачає, що на кожен предмет виділяється окремий день для складання іспиту, але в умовах війни організувати таке неможливо. Тому на зміну ЗНО ввели мультитест, який здається за один день.

Негативною також є відповідь на питання, чи буде ДПА у 2024 році в Україні. 4-класники та 9-класники не складатимуть ДПА у 2024 році, і причина не тільки у війні. До 9 класу ще не дійшла програма НУШ. Випускників середньої школи довелося б оцінювати за старою програмою, яка вже не є актуальною.

Національний мультитест 2024 - що відомо

НМТ 2024 проводитиме в новому форматі. Наприклад, збільшиться кількість предметів: історія України стане обов'язковим предметом для вступу до вузів.

Таким чином, у НМТ 2024 сумарно буде 4 предмети: 3 обов'язкових і 1 на вибір. Обов'язковими предметами будуть українська мова (без літератури), математика та історія України. Четвертий предмет - на вибір учня: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, географія, фізика або хімія.

Таким чином Україна наблизиться до стандартів країн Європи, де у випускників перевіряють знання не менше п'яти предметів.

Як і в минулі роки, НМТ 2024 буде проводитися в дві сесії - основну і додаткову. Точні дати стануть відомі пізніше. Пробний НМТ 2024 проводитися не буде.

Скільки триватиме НМТ 2024

Сумарно НМТ 2024 триватиме 240 хвилин: планується два блоки по 120 хвилин, між якими буде перерва. На кожен предмет виділяється по 60 хвилин.

Структура мультитесту в 2024 році така:

• 60 хв - українська мова;
  • 60 хв - математика;
  • перерва;
  • 60 хв - історія України;
  • 60 хв - предмет на вибір.

Скільки часу буде виділено на перерву - оголосять пізніше.

Якими будуть завдання на НМТ 2024

НМТ 2024 з української мови проводитиметься без питань з літератури (її можна буде здати окремо. А НМТ 2024 з історії України стане обов'язковим для всіх, але міститиме лише тести про період XVI-XXI століть.

Поки що невідомо, якими будуть кількість і структура завдань, і скільки балів потрібно буде набрати по кожному предмету для проходження тесту. Ці деталі оголосять протягом 2024 року. Однак у МОН заявляли, що збираються підвищити порогові бали на НМТ з усіх предметів.

Оскільки на кожен тест виділять всього по 60 хвилин, завдань відкритого типу, швидше за все, не буде.

Повітряна тривога під час НМТ призупиняє хід іспиту. Випускникам запропонують пройти в укриття до закінчення тривоги, а потім продовжити тест після відбою. Якщо тривога триватиме більше 2,5 годин, то іспит можуть перенести на додаткову сесію. Неявка на мультитест через повітряну тривогу вважається поважною причиною - такому абітурентові треба буде зареєструватися на додаткову сесію.