Гіперактивна дитина

Дата: 7 лютого 2020 о 07:39, Оновлено 23 лютого 2021 о 23:49

3-7% дітей властиві такі симптоми, як труднощі концентрації уваги, гіперактивність і погано керована імпульсивність. При цьому розладі, виникають труднощі взаємодії дитини з навколишнім світом. Процес виховання і освіти, викликає складнощі і для дитини в тому числі.

Діти відчувають труднощі в концентрації уваги і в зв'язку з цим не завжди можуть впоратися з завданнями. Допускають велику кількість помилок при виконанні завдань, важко сприймають інструкції, непосидючі. У результаті - низька успішність, і кліше нестерпної дитини. .
А що відбувається в свідомості самої дитини, при її особливостях розвитку?

В першу чергу, дитина відчуває труднощі при спілкуванні з однолітками. Виникають труднощі при спробах подружитися, і це прямим чином відбивається на самооцінці дитини. Загострене переживання страхів і тривоги, так як, малюк почуває себе самотнім і не прийнятим в суспільстві.

Синдром Дефіциту Уваги і Гіперактивність - це захворювання, яке потребує належної діагностики та правильного лікування. При ефективному лікуванні можна нормалізувати поведінку в школі і вдома, підвищити самооцінку дитини, полегшити їй соціальну взаємодію з іншими дітьми і дорослими. Допомогти дитині розкрити свій потенціал і повернути її до повноцінного життя.

Як поводити себе з дитиною?
- Замість того, щоб критикувати дитину і говорити їй, що вона НЕ повинна робити, зверніть свої зауваження в більш позитивну сторону і скажіть дитині, що їй СЛІД робити.
- Не скупіться на заслужену похвалу.
- Допомагайте розслабитися дитині; спокійні ігри, прослуховування приємної музики, прийняття ванни.
- Складіть для дитини прості і ясні правила. Їй потрібен певний розпорядок. З його допомогою вона знає, коли і що потрібно зробити, і відчуває себе спокійніше.
- Більше спілкуйтеся зі своєю дитиною. Вона повинна аналізувати день в цілому, або конкретну ситуацію.
- Відпочивайте. Іноді і вам потрібен відпочинок.
Хоч і вважається, що СДУГ повністю не виліковується, але він піддається коригуванню. Лікування гіперактивних дітей з дефіцитом уваги може поєднувати освітні методи, медикаментозну і поведінкову терапію. Курс підбирається індивідуально.
Важливим є прийняття своєї дитини і та гідне її виховання. Ким би Ви були, будьте краще.