Звіт В.о.директора школи за 2019-2020 н.р.
Сьогодні о 10.00 в приміщенні актового залу відбувся звіт Миколишеної Стелли Анатоліївни за 2019/2020 н.р.
Звіт додається:
Звіт
В.о. директора школи Миколишеної С.А
за 2019/2020 навчальний рік
Освітню діяльність у закладі загальної середньої освіти здійснювали відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Національної стратегії розвитку освіти, чинного законодавства, спрямовану на реалізацію державних та регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих і нормативних документів.
Навчальний заклад здійснював свою діяльність відповідно до Статуту школи.
Головним завданням навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільстві потрібна людина творча й ініціативна, готова та здатна відповідати за власний добробут і добробут усього суспільства, бути свідомим громадянином України.
2019/2020 навчальний рік був п’ятим по реалізації науково-методичної теми освітян району «Від інноваційних технологій через педагогічну майстерність учителя до формування громадянина – патріота, інтелектуала, особистості». П’ятим її етапом була тема «Формування потреби та уміння жити в громадянському суспільстві як основний чинник інтеграції в Європейський простір». Колектив школи працював над темою «Підвищення якості освіти та створення умов для розвитку творчої особистості її соціалізації, формування предметних компетентностей та виховання громадянина-патріота» та над підтемою у 2019/2020 навчальному році «Європейська інтеграція як основний чинник реформування змісту шкільної освіти».
Навчальна діяльність
Освітній процес був організований відповідно до перспективного, річного, тижневих планів роботи.
Реалізація інваріантної і варіативної складової робочого навчального плану здійснювалася за державними програмами.
Усі діти шкільного віку були охоплені навчанням. Учні 3 та 4 класів навчалися за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, учні 1 та 2 класу працювали в умовах реалізації Концепції нової української школи, учні 5 - 9 класів за Державним стандартом базової освіти, а учні 10 – 11 класів за Державним стандартом повної базової освіти.
З урахуванням бажання учнів, батьків, кадрового та навчально-методичного забезпечення за рахунок варіативної складової було введено години на вивчення української мови – 10 клас (1 год.), математики – 10 (1 год.), 11 клас (1 год.); основ медичних знань – 10, 11 клас (2 год.), захисту Вітчизни в 8 – 9 класах по 0,5 год.
Підготовка дітей дошкільного віку у 2019/2020 навчальному році проводилася на базі дитячого садка.
На початок І семестру 2018-2019 навчального року у школі навчалося 174 учні. Навчання завершили 178 учнів. Протягом року прибули 5 учнів.
Середня наповнюваність класів – 16 учнів.
Згідно прогнозованого набору учнів до 1 класу на 2020/2021 н.р. подано 20 заяв. На 2021/2022 н.р – 18 учнів.
Відповідно до рішення Уряду з 12 березня був запроваджений карантин для всіх закладів освіти. Було організоване дистанційне навчання. Всі завдання були опубліковані на сайті школи та надсилались у класні групи в мережі Viber.
Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів у 1 та 2 класі мало формувальний характер, здійснювалося вербально, на суб’єкт-суб’єктних засадах, що передбачало активне залучення учнів до самоконтролю і самооцінювання.
Згідно моніторингу дослідження успішності учні 3-11 класів закінчили навчальний рік із такими результатами:
2 % - мають високий рівень навчання.
52 % - достатній рівень.
41 % - середній рівень.
5 % - початковий рівень.
2 учениці 3–8 класів завершили навчальний рік з високим рівнем досягнень:
Гуримська Марія – 8 клас.
Гончарук Аліса – 8 клас.
Однією з головних причин низького рівня знань учнів з окремих предметів на кінець 2019/2020 н.р. є невміння учнів вчитися, недорозвиненість стійких навичок навчальної праці, невимогливість до себе, невірно організована навчальна праця вдома та в класі. Відсутня системна індивідуально-диференційована робота вчителів – предметників з учнями низького рівня навчальних досягнень. І як наслідок – відсутня позитивна мотивація до навчання, чітка мета, та в результаті низький рівень навчальних досягнень.
Упродовж року учителі-предметники проводили роботу з обдарованими дітьми. Здійснювався контроль за підготовкою до проведення І етапу Всеукраїнських олімпіад, взяли участь у ІІ та ІІІ етапах. Олімпіади проходили з 16 предметів. Призерами у ІІ етапі учнівських олімпіад стали:
Екологія – І місце (Дмитрик Богдан, 11 клас), участь у ІІІ етапі – ІІІ місце;
Математика – І місце (Білінська Софія, 7 клас), участь у ІІІ етапі.
У 2019/2020 навчальному році учні школи були активними учасниками Всеукраїнської олімпіади з математики «Олімпус» (вчителі математики Вовк А.І., Вовк Л.В.; вчитель початкових класів Олейнікова О.В.); Українознавчої гри «Соняшник» (вчитель української мови та літератури Семенова Н.В.); природничої гри «Геліантус» (вчитель біології та географії Баланова Л.А.); Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» (вчителі математики Вовк А.І., Вовк Л.В.); Всеукраїнської олімпіади «Всеосвіта Осінь 2019. Українська мова» та «Всеосвіта Зима 2020. Українська мова» (вчитель початкових класів Палій С.В.);
Учні нашої школи взяли участь у таких конкурсах:
1. Конкурс читців приурочений Дню української писемності - ІІ місце.
2. Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка - ІІ місце.
3. Конкурс «Моє Поділля», номінація «Очима дослідника. Диво з горнятка» - ІІІ місце.
4. Обласний історико-краєзнавчий конкурс «Вінниччина: славетні та визначні сторінки минулого - ІІІ місце.
5. Конкурс-інсценізація творів Олександра Довженка, Михайла Коцюбинського та Остапа Вишні для учнів 10-11 класів (ІІІ місце).
Відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року №338-р, пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, та з метою організованого завершення 2019/2020 навчального року учні, які завершували здобуття початкової та базової загальної середньої освіти були звільнені від проходження державної підсумкової атестації у зв’язку з карантинними заходами.
Виховна робота
У 2019/2020 навчальному році виховна робота в школі здійснювалася відповідно до програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», розробленому річному плану роботи школи, планах класних керівників, педагога-організатора, гурткової роботи, учнівського самоврядування.
Працюючи над темою школи на 2019/2020 навчальний рік: «Підвищення якості освіти та створення умов для розвитку творчої особистості її соціалізації, формування предметних компетентностей та виховання громадянина-патріота», вирішувались завдання:
1) сприяння розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу; формуванню особистості патріота України гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації;
2) створення умов для розвитку інформаційно-комунікаційних та комунікативних компетентностей учасників освітнього процесу у позаурочній діяльності;
3) виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я;
4) формування культури спілкування, безпечного толерантного середовища та інформаційної культури учасників освітнього процесу.
Завдання плану роботи школи виконано. Зазначені завдання вирішувались завдяки:
- навчанню в різноманітних гуртках, секціях, об’єднаннях за інтересами;
- створенню особливого середовища, яке дає дитині можливість пробувати, вибирати і приймати самостійні рішення;
- усвідомленню педагогічної ідеї, що головною цінністю є дитина, а головним критерієм виховання є особистість випускника.
Виховну робота школи побудовано за місячниками та тижневими циклами. Це дозволяє зосередити сили учасників виховного процесу на спільній темі і організовувати роботу цілеспрямовано. За І семестр 2019/2020 навчального року були проведено місячник фізичної культури і спорту, всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Під час всеукраїнського тижня з протидії булінгу було проведено такі заходи: - 3 клас, година спілкування «Світ без насильства» (кл.керівник Мельник Н. А.); - 5 клас, година спілкування «Світ без насильства» (кл.керівник Косюк Н. А.);
- 7 клас, година спілкування «СТОП БУЛІНГУ» ( кл.керівник Баланова Л. А.);
- 10 клас, тренінг «СТОП БУЛІНГ!» (вчитель правознавства Колісник Н. Г.);
- 11 клас, вихована година «Кібергбулінг» (кл.керівник Паламар О. М.).
Помісячне та щотижневе планування роботи школи дозволяє ретельно готувати виховні заходи та здійснювати підбір форм діяльності в різних напрямках роботи.
Планування виховної роботи класними керівниками – один із головних факторів успішного виховного процесу. Класні керівники складають психолого-педагогічні характеристики класу, формують чіткі цілі та завдання виховної роботи з учнями. Планування ведеться за такими розділами: основні виховні заходи, індивідуальна робота з дітьми, охорона життя і здоров'я, робота з батьками.
Класні керівники 1-11 класів постійно ведуть облік та індивідуальну профілактичну роботу з учнями, схильними до вживання алкоголю, тютюну.
Систематично проводилися виховні години та години спілкування з дітьми та батьками на правову тематику.
Система розвитку здорового способу життя в школі базується на проведенні заходів по превентивному вихованню, які направлені на пропаганду та формування в учнів здорового способу життя, запобігання розповсюдженню негативних явищ в молодіжному суспільстві. Проводилися тематичні виховні години та тематичні лінійки «Здорова дитина – здорова нація», «Шкідливий вплив куріння, наркотиків, алкоголю на здоров’я підлітків», що проведені класними керівниками та учнівським самоврядуванням для учнів 6-10 класів.
Організовано цикл бесід медсестрою Бомбелою Т.О. на теми: «Куріння та його вплив на здоров’я підлітків», «Статеві стосунки та їх наслідки», «Шкідливі звички - небезпека здоров’ю». Серед профілактичних заходів по запобіганню курінню організовано акцію «Ми за здоровий спосіб життя» по темі: «Підлітки проти куріння» та «СНІД - чума XXІ століття».
Важливою умовою щодо виховання згуртованості, залучення учнів до громадської діяльності, формування навичок активної соціальної відповідальності, вироблення розуміння власного обов’язку є діяльність шкільного та класного самоврядування. У школі діє учнівське самоврядування
Діяльність учнівського врядування має двоступеневу структуру – самоврядування учнів школи та органи самоврядування у класі. Ці структури тісно пов’язані між собою та працюють за узгодженими планами.
За кожною комісією учнівського врядування закріплено учителів – консультантів, які надають допомогу головам комісії у плануванні роботи, підготовці заходів.
У 2019/2020 навчальному році плідною була робота усіх комісій.
Члени культурно-масової комісії були організаторами свят, тематичних вечорів, присвячених пам’ятним датам України. Змістовною була робота по підготовці до фестивалю дитячої та вчительської творчості «Проліски надії - 2020».
Спортивно-масовою комісією протягом року було проведено ранкову зарядку «Рух заради здоров’я».
Члени комісії «Дисципліни та порядку» здійснювали постійний контроль за відвідуванням учнями школи, за чергуванням по школі.
Учні школи брали активну участь у акціях «Милосердя», «Серце до серця», «П’ять картоплин».
З метою забезпечення всебічного й гармонійного розвитку особистості учнів у освітньому процесі у 2019/2020 н.р була проведено низку цікавих та змістовних заходів.
В рамках проведення заходів до Дня міста Тульчина діти переглянули книжкову виставку «Мій рідний край, я тут живу». Де мали змогу ознайомитись з творчістю наших земляків. Також були проведені бібліотечні уроки з учнями 6 та 8 класу «Майстри літературного пера - наші земляки з Тульчина», для учнів 4 класу була проведена краєзнавча година «Тульчин: знайомий і незнайомий».
В рамках тижня краєзнавства «Край, що щедрістю багатий» учні школи відвідали художній музей, музей історії села, взяли участь у заходах присвячених 115 річниці з дня народження Пилипа Желюка, переглянули виставку творчих робіт учнів 8 класу «Моє село - маленька Батьківщина...», проведено урок літератури «Легенди рідного краю» 6 клас.
Педагогом – організатором Косюк Н.А., з учнями 11 класу було підготовлено виступ учнів на святковій загальношкільній лінійці до Дня учителя.
У Всеукраїнський день бібліотек в шкільній бібліотеці був проведений огляд книжкових виставок «Величні бібліотеки світу», «Без книги немає бібліотеки» та читання цікавих книг. Також учні 3 класу (класний керівник Мельник Н. А.) завітали до нашої книгозбірні на бібліотечний урок та ознайомилися з роботою бібліотекаря.
У Міжнародний день людей похилого віку учні 5 класу відвідали пансіонат геріатричного типу с. Тиманівка. Зі словами вдячності та шани діти звернулися до кожного, а також пригостили смачними гостинцями.
Учні 7 - 8 класу разом з учителем української мови та літератури Семеновою Н. В. Тиманівської ЗШ І-ІІІ ступенів відвідали художній музей імені Тараса Григоровича Шевченка. У кожній залі музею школярі дізнавалися про історію створення картин, розглядали їх і ділилися враженнями від побаченого.
Ученицями 10 класу Бомбелою Анжелікою, Вишневською Крістіною, проведено пошуково - дослідницьку роботу про тиманівську кашу.
Учні та вчителі Тиманівської ЗШ І-ІІІ ступенів долучилися до написання ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
До Дня пам’яті жертв Голодомору було проведено тематичні виховні години, оформлено тематичну виставку «Пам'ятаємо минуле заради майбутнього».
До Дня Соборності України було проведено книжкову виставку «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг»; виховну годину «Україна була і є, і буде» (5 клас, кл.керівник Косюк Н.А.) та урок мужності «Майбутнє проти війни».
Учениці 5-11 класу взяли участь у Всеукраїнському флешмобі відеочитань поезії до 90-річчя поетеси Ліни Костенко.
До Міжнародного дня рідної мови було проведено: мовний конкурс «Намисто» (5 - 6 класи, вчитель української мови Семенова Н. В.); конкурс читців (3 - 4 класи, кл. керівники Паламар Г. М., Мельник Н. А.); флешмоб «Рідна мова - життя духовного основа» учнів 5 та 11 класів (класні керівники Паламар О. М., Косюк Н. А.); бібліотечний урок «Книга на щодень» (8 клас, вчитель української мови Семенова Н. В., Курапко О. М.)
Учні школи взяли участь у Всеукраїнських конкурсах «Новорічна композиція» – І місце та «Український сувенір» – І місце.
Одним із завдань школи є підготовка підростаючого покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в школі проводиться під час освітнього процесу: виховання трудових навичок учнів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках та в позаурочний час шляхом проведення тренінгів, диспутів, анкетувань. Якісному вихованню сприяють також екскурсії на виробництво та зустрічі з представниками різних професій.
Важливим показником діяльності педагогічного колективу є той факт, що більша частина випускників школи вступає до вищих навчальних закладів.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються у школі, проводиться згідно з чинним законодавством.
На початку навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.
З метою організації повноцінного дозвілля учнів дирекцією школи були організовані екскурсії до музеїв міста Тульчина.
У 2019/2020 навчальному році на базі нашої школи відбувся районний постійно діючий семінар вчителів англійської мови на тему: «Оновлення змісту освіти з англійської мови на основі використання сучасних педагогічних технологій, інновацій».
У роботі семінару взяли участь 27 вчителів навчальних закладів Тульчинського району та Тульчинської ОТГ.
Відповідно до плану семінару педагоги відвідали урок у 8 класі на тему: «Books and Writers». Вдосконалення навичок аудіювання та говоріння. Вчитель англійської мови Захарова Г.О. продемонструвала майстерне володіння методикою викладання навчального предмету, ґрунтовні знання фактичного матеріалу. Учні успішно працювали в парах та групах, демонстрували глибокі знання з теми, вміння монологічного та діалогічного мовлення, навички аудіювання.
Під час практичної частини (тренінг), Літвінова О.В., методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської райдержадміністрації, презентувала з досвіду роботи напрацювання з питання розвитку в учнів навичок аудіювання за підручником Oxford Exam Excellence.
До уваги присутніх була запропонована презентація навчального закладу, яку підготували учні школи англійською мовою. Учасники семінару ознайомилися з виставкою творчих робіт учнів на тему: «Holidays are Coming».
Крім цього учасники семінару опрацювали питання, які стосувалися проведення ДПА та ЗНО з англійської мови.
Як підсумок, вчителі дійшли одностайного висновку, що сучасний урок англійської мови повинен бути максимально унаочнений, з використанням інформаційних технологій, має носити комунікативну та соціокультурну направленість.
Інклюзивне навчання
Згідно статті 26 «Про інклюзивне навчання» закону України «Про повну загальну середню освіту» у школі створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі й дітей з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до приміщень школи, а саме:
- у наявності пандус;
- будівлі закладу, де перебувають вихованці, об’єднані зручними переходами;
- східці для організації безпечного переміщення дітей обладнані поручнями;
- виконано капітальний ремонт туалетів, поточний ремонт класних кімнат.
Сучасний заклад освіти повинен створювати рівний доступ для всіх учасників освітнього процесу. Впровадження інклюзивного навчання в закладі є однією зі складових його розвитку, забезпечує гнучку індивідуалізовану систему навчання дітей з особливими потребами.
Із листопада 2018 року у закладі працює асистент вчителя, створено ресурсну кімнату. 2 роки поспіль діє інклюзивне навчання. Функціонують 2 інклюзивні класи, в яких навчається 2 дитини з ООП. В таких класах педагоги акцентують на соціалізації «особливих» учнів. Як показує досвід, взаємодія з іншими дітьми сприяє когнітивному, фізичному, мовному, соціальному та емоційному розвитку дітей з особливими освітніми потребами. При цьому діти з типовим рівнем розвитку демонструють відповідні моделі поведінки дітям з особливими освітніми потребами і мотивують їх до цілеспрямованого використання нових знань і вмінь.
Педагогічний супровід дитини з особливими потребами є надзвичайно відповідальною роботою в школі.
В інклюзивних класах взаємодія між учнями з особливими освітніми потребами та дітьми з типовим рівнем розвитку сприяє налагодженню між ними дружніх стосунків, завдяки чому діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, стають більш чуйними, готовими допомогти.
Методична робота
На сучасному етапі розвитку освіти важливою є проблема організації навчально-виховного процесу на засадах інноваційної діяльності, підґрунтям якої є педагогічний пошук шляхів самореалізації особистості учителя та учня.
Педагогічний колектив спрямовує свою діяльність на розвиток учнів відповідно до їх індивідуальних особливостей. Ми намагаємося так побудувати освітній процес, щоб пріоритетну роль у ньому відігравала діяльність учня, що переходить на рівень саморозвитку дитини. Найголовніше – навчити дитину вчитися упродовж всього життя, самостійно здобувати інформацію, виробити бажання вчитися.
Протягом 2019/2020 н.р. методичну роботу з педагогічними кадрами спрямовано на виконання Законів України «Про освіту» (від 28.09.2017 р.), «Про повну загальну середню освіту» (від 16.01.2020 р.,), Національної стратегії розвитку освіти, а також відповідно до завдань річного плану роботи школи, на підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає колективну й індивідуальну діяльність, спрямовану на впровадження в практику досягнень науки та професійної майстерності, інноваційних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду.
Робота педагогічного колективу була спрямована на розв’язання науково-методичної теми: «Підвищення якості освіти та створення умов для розвитку творчої особистості її соціалізації, формування предметних компетентностей та виховання громадянина-патріота».
Оновлення роботи шкільної організаційно – методичної служби відбулося за напрямами: допомога учителям опанувати інноваційні методики, активізація творчої ініціативи, розвиток системи психолого – педагогічного та науково – методичного консультування, широке інформування громадськості щодо інноваційних процесів та ефективного педагогічного досвіду в школі.
Особлива увага зверталась на підготовку учителів до роботи в умовах реалізації Концепції нової української школи та перші кроки реалізації Концепції.
Протягом навчального року відбувалися засідання творчої групи вчителів гуманітарного циклу та творчої групи вчителів природничо-математичного циклу, на яких розглядалися важливі питання сучасної освіти.
У 2019/2020 н.р. учителі гуманітарного циклу працювали над проблемою «Розвиток креативності учасників освітнього процесу». Було проведено 4 засідання на яких розглядалися такі питання:
Перше засідання |
|
1. |
Підсумки роботи вчителів гуманітарного циклу та аналіз рівня знань учнів з навчальних предметів за 2018/2019 н.р. Вибори голови методичного об’єднання творчої групи вчителів гуманітарного циклу. |
2. |
Обговорення і затвердження плану роботи творчої групи вчителів гуманітарного циклу на 2019/2020 н.р. |
3. |
Ознайомлення й обговорення рекомендацій, інструктивних матеріалів Міністерства освіти і науки України, управління освіти ОДА, відділу освіти Тульчинської міської ради (за збірниками наказів, матеріалами фахових журналів, рекомендацій методкабінету). |
4. |
Практичне заняття: підбір та обговорення завдань для першого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів гуманітарного циклу. |
Друге засідання |
|
1. |
Практичне заняття. Тренінг «Стратегія особистісного і професійного вдосконалення». |
2. |
Відвідування та обговорення відкритих уроків з англійської мови, української мови та літератури. |
Третє засідання |
|
1. |
Формування креативних здібностей учнів засобами української літератури як шлях до розвитку самоосвітньої компетентності учнів. |
2. |
Організація роботи щодо підготовки учнів до ДПА. |
3. |
Експрес-огляд новинок методичної та психолого-педагогічної літератури. |
Четверте засідання |
|
1. |
Активізація навчальної діяльності учнів на основі принципу співпраці (обмін думок). |
2. |
Аналіз тестових завдань для ЗНО. |
Учителі природничо-математичного циклу працювали над проблемою «Формування компетентної особистості учня, його світогляду, розвиток його здібностей та обдарувань». Було проведено 4 засідання на яких розглядалися такі питання:
Перше засідання |
|
1. |
Підсумки роботи вчителів природничо-математичного циклу та аналіз рівня знань учнів з навчальних предметів за 2018/2019 н.р. |
2. |
Обговорення і затвердження плану роботи творчої групи вчителів природничо-математичного циклу на 2019/2020 н.р. |
3. |
Ознайомлення й обговорення рекомендацій, інструктивних матеріалів Міністерства освіти і науки України, управління Ода, відділу освіти міської ради (за збірником наказів, матеріалами фахових журналів, рекомендацій районного методкабінету. |
4. |
Створення оптимальних умов щодо адаптації учнів 5 класу в основній школі. |
5. |
Практичне заняття: підбір та обговорення завдань для І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з предметів природничо-математичного циклу. |
6. |
Огляд новин науково-методичної та психолого-педагогічної літератури. |
Друге засідання |
|
1. |
Сучасний урок. Інтерактивні методи навчання. |
2. |
Формування математичних компетентностей шляхом активізації творчих здібностей. |
3. |
Відвідування та обговорення уроків математики. |
Третє засідання |
|
1. |
Круглий стіл «Використання сучасних методів навчання на уроках предметів природничого циклу». |
2. |
Відвідування та обговорення уроків біології, екології, природознавства, хімії. Сучасні інноваційні моделі навчання як засіб формування екологічної свідомості учнів на уроках хімії, біології, екології, природознавства та в позаурочний час. |
Четверте засідання |
|
1. |
Організація та проведення державної підсумкової атестації у 9 та 11 класах. Обговорення екзаменаційних завдань ДПА у 9 та 11 класах (по предметах). |
2. |
Огляд науково-методичної літератури. |
Активізувалося впровадження в роботу інформаційних технологій. З метою обміну досвідом з даного питання учителями школи були проведені відкриті уроки:
1. Палій С.В. «Безпечна поведінка вдома», Я досліджую світ, 2 клас.
2. Мельник Н.А. «Загальне поняття про прикметник», Українська мова, 3 клас.
2. Вергелес Н.П. «Прийняття мистецтва. Побутовий жанр. Історія виникнення та розвитку. Зображення на площині. Відтворення пропорційної будови тіла дитини», Образотворче мистецтво, 6 клас.
4. Захарова Г.О. «Books and Writers», Англійська мова, 8 клас.
Дані відкриті уроки були проаналізовані на засіданнях методичних об’єднань учителів, старші і молодші учителі обмінювалися досвідом між собою.
Особлива увага в школі приділялася інноваціям, що спрямовані на розвиток особистісно-зорієнтованого навчання, впровадження ІКТ та інтерактивних методів навчання, національного й морального виховання учнів, на підготовку школи до роботи в умовах Нової української школи.
Протягом 2019/2020 навчального року було організовано роботу двох методичних об’єднань вчителів, затверджено плани роботи, методичні теми, над якими працювали шкільні методичні об’єднання, визначено керівників з числа досвічених педагогів (методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Мельник Н.А.) та методичне об’єднання класних керівників (керівник Миколишена С.А.)).
Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність шкільних методичних об’єднань була спланована на основі річного та перспективного плану роботи школи. Методичні об’єднання провели по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2019/2020 навчальному році, зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.
З метою загальної теоретичної підготовки педагогічного колективу до впровадження в практику методичної теми впродовж року були проведені круглі столи з питань обґрунтування вибору проблеми, визначення її місця у системі важливих ідей і закономірностей методики викладання предметів.
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Атестації педагогічних працівників минулого навчального року підлягало 7 учителів. Адміністрація закладу детально вивчила систему роботи учителів, які атестувалися в поточному навчальному році. Відповідно до річного плану роботи школи видано накази по школі про стан викладання та рівень знань учнів з предметів, які викладають дані вчителі. Рішенням шкільної атестаційної комісії підтверджено вищу кваліфікаційну категорію учителю фізичної культури та захисту Вітчизна Чорному А.П., підтверджено першу кваліфікаційну категорію учителю української мови та літератури Семеровій Н.А., учителю початкових класів Паламар Г.М., підтвержено вищий посадовий оклад (9) учителю початкових класів Мельник Н.А.
Встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої кваліфікаційної категорії» учителю початкоивх класів Палій С.В, учителю трудового навчання та образотворчого мистецтва Вергелес Н.П., педагогу-організатору Косюк Н.А.
Протягом навчального року учителі школи проходили безліч онлайн-курсів для підвищення своєї професійної майстерності.
Коштира Тетяна Володимирівна |
Асистент вчителя |
1. Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину. (2 год.) 2. Емоційний розвиток дітей з ООП. Практичні техніки. (2 год.) 3. Забезпечення безперервного навчання під час карантину за допомогою онлайн-олімпіад. (2 год.) 4. Організація навчання та дозвілля під час карантину: корисні матеріали на допомогу педагогу. (2 год.) 5. Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину. (2 год.) 6. Модель учнівського самоврядування для дітей молодшого шкільного віку. (2 год.) 7. Онлайн-тести як інструмент перевірки знань в умовах дистанційного та стаціонарного навчання. Як зробити свої тести надсучасними. (2 год.) |
Палій Сніжана Вікторівна |
Вчитель початкових класів |
1. Розвиток професійної компетентності учителів Нової української школи. (15 год.) 2. Основи інформаційно-комунікаційних технологій. Текстовий редактор, табличний процесор, презентації, сервіси Інтернет для використання на уроках (ВАНО). (30 год.) 3. Перші кроки у світ читання: можливі труднощі та шляхи їх подолання. (2 год.) 4. Як упровадити особистісно-орієнтовану модель освіти на уроках «Я досліджую світ». (2 год.) |
Бойко Олег Васильович |
Вчитель історії та правознавства |
1. Створення учнями історичних відеореконструкцій під час підготовки дослідницьких проєктів. (2 год.) 2. Інтернет-олімпіада - сучасний інструмент дистанційного навчання та контролю знань. (2 год.) 3. Інтегральні ігри в роботі вчителя-предметника та класного керівника. (2 год.) |
Косюк Наталя Анатоліївна |
Педагог-організатор |
1. Цифрова грамотність: YouTube, Gmail, Coogle Диск. Інтеграція сучасних застосунків у Блог та Тести на «Всеосвіті». (2 год.) 2. Розвиток життєстійкості/стресостійкості особистості в освітньому процесі (ВАНО). (6 год.) 3. Вирішення конфліктів з використанням технологій медіації: профілактика булінгу та девіантної поведінки (ВАНО). (6 год.) |
Мельник Наталя Анатоліївна |
Вчитель початкових класів |
1. Як організувати дистанційне узагальнення знань та підбити підсумки навчального року? (2 год.) 2. Онлайн-тести як інструмент перевірки знань в умовах дистанційного та стаціонарного навчання. (2 год.) |
Захарова Галина Олександрівна |
Вчитель англійської мови |
1. Курси класних керівників (ВАНО). (30 год.) |
Вовк Людмила Володимирівна |
Вчитель математики |
1. Курси вчителів математики (ВАНО). (32 год.) |
Паламар Оксана Михайлівна |
Вчитель зарубіжної літератури |
1. З чого розпочати дистанційне навчання. Найпростіші онлайн-сервіси та покрокова інструкція. (2 год.) 2. Ігрові педагогічні прийоми: як пробудити в учнів інтерес до навчання? (2 год.) |
Внутрішкільний контроль
Згідно перспективного та річного планів роботи проводився внутрішкільний контроль за станом планування та реалізації освітнього процесу педагогічним колективом школи щодо здатності реалізовувати освітній процес на основі особистісно орієнтованого та компетентнісного підходів, здійснювати процес навчання, виховання і розвитку учнів, основою якого є повага до прав людини, патріотизм, демократичні та інші загальнолюдські цінності, створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище, орієнтоване на розвиток дітей та мотивацію їх до навчання, налагоджувати і підтримувати партнерські стосунки з родинами учнів задля розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.
У минулому навчальному році внутрішньо-шкільним контролем було охоплено цілий ряд питань навчально-виховного процесу та діяльності школи. За результатами внутрішньо-шкільного контролю видано 22 аналітичних наказів та ряд інших управлінських рішень, проведено наради при директорові.
Упродовж 2019/2020 навчального року здійснювався контроль за станом ведення шкільної документації: класних журналів, зошитів, щоденників, особових справ. Проведено контроль за організацією освітнього процесу у 1 та 2 класі, здійснено вивчення дотримання учителями – предметниками інструкції ведення шкільної ділової документації; стану виховної роботи з учнями школи, роботу класних керівників щодо виховання в учнів ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави та ціннісного ставлення до себе (формування моральних цінностей), хід виконання Указу Президента «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», районної Комплексної програми «Турбота на 2016-2020 роки», системи роботи класних керівників із питань формування ціннісного ставлення до суспільства і держави; реалізацію Державного стандарту початкової школи та Концепції Нової української школи.
Педагогічна рада
Педагогічна рада школи розглядала найважливіші питання реформування освіти, використання інноваційних методик, громадянської освіти шляхом впровадження диференціації, розвитку творчих здібностей, духовного збагачення школярів.
За минулий навчальний рік проведено 6 засідань педагогічної ради.
На педагогічних радах обговорювалися такі питання:
І |
1. Вибори секретаря педради. 2. Підсумки роботи школи за 2018/2019 н.р. та завдання педагогічного колективу на новий навчальний 2019/2020 рік. 3. Про план роботи школи на 2019/2020 н.р. 4. Про розпорядок роботи школи у 2019/2020 н.р. 5. Про свято першого дзвоника. |
ІІ |
1. Європейська інтеграція як основний чинник реформування змісту освіти. 2. Оновлення змісту і цілей психологічного супроводу учасників освітнього процесу. |
ІІІ |
1. Про систему роботи вчителів біології щодо формування життєвих компетентностей школярів шляхом організації різних видів діяльності на уроках природничого циклу. 2. Створення виховного простору для формування в учнів ціннісного ставлення до себе. Толерантність – шлях до миру. Поліпшення психологічного клімату в класі, створення умов для формування комунікативної особистості. |
IV |
1. Про формування в учнів практичних умінь і навичок щодо захисту Вітчизни й дій в умовах надзвичайного стану. 2. Учнівське самоврядування в процесі соціалізації учнівської молоді. |
V |
1. Про підсумки реалізації проблемної теми «Підвищення якості освіти та створення умов для розвитку творчої особистості, її соціалізації, формування предметних компетентностей та виховання громадянина патріота. 2. Про звільнення від ДПА учнів 4 та 9 класу. 3. Про допуск до ДПА учнів 11 класу. 4. Перевід учнів 1 – 8 класів до наступних класів. 5. Про випуск учнів 11 класу. |
VI |
1. Про випуск учнів 9 класу. 2. Про перевід учнів 10 класу. |
Наради при директорові
У минулому навчальному році проведено 11 нарад при директорові. На нарадах розглянуто 42 питання, які стосувалися освітнього процесу, стану викладання предметів, підсумків освітньої діяльності за семестр, господарської діяльності, діяльності різних підрозділів життєзабезпечення школи. Протягом навчального року щопонеділка на методичних нарадах розглядалися найактуальніші завдання для колективу на тиждень, аналізувалися результати роботи за попередній тиждень та складався план роботи з виправлення помилок і недоліків. За результатами нарад видавалися накази по школі або давалися відповідні розпорядження.
Було проведено 7 нарад з обслуговуючим персоналом, на яких розглядалися питання, що стосувалися стану підготовки приміщень до початку навчального року, регламенту роботи обслуговуючого персоналу, стану підготовки приміщень, життєзабезпечуючих систем до роботи в зимовий період, дотримання санітарно-гігієнічних вимог в приміщенні школи, капітального та поточного ремонту приміщень.
Робота з батьками
У освітньому процесі школи, крім педагогів беруть участь батьки, працюючи в класних та загальношкільному комітеті. У співпраці з батьками адміністрація та вчителі нашої школи виявляють тактовність, доброзичливе ставлення до їх пропозицій, своєчасно реагують на них, розуміють, що їх діяльність сприяє зближенню педагогів з батьками і на цій основі успішному вирішенню багатьох складних питань виховання.
На батьківських зборах розглядались такі питання: «Шкідливість інтернет-спільнот», «Шкідливі звички та боротьба з ними», «Профілактика правопорушень», «Причини агресивності у підлітків», «Насильство у сім’ї», «Дитина та її права», «Вулиця та спілкування наших дітей».
Засідання батьківського комітету школи проводились згідно плану. На цих засіданнях розглядались питання навчання та поведінки учнів, схильних до правопорушень, з неблагодійних родин, господарські питання школи.
Активно працював батьківський клуб «Родинне вогнище». Діяли 3 секції : секція 1-4 класів (куратор Мельник Н.А.), секція 5-8 класів (куратор Вовк А.І), секція 9-11 класів (Миколишена С.А.). На засіданнях клубу розглядалися такі питання:
Секція 1 - 4 класів (куратор Мельник Н.А.)
1. |
Вчимося разом. Нова українська школа. Робота консультативного пункту для батьків першокласників. |
2. |
Абетка здоров’я . Гра і праця у виховані молодших школярів. |
3. |
Шкідливі звички молодших школярів. Як їм запобігти. Вчимось вчитися. |
4. |
Навчання дітей прийомів самоконтролю і самоперевірки. Неуспішність: причини неуспішності та шляхи подолання. |
Секція 5-8 класів (куратор Вовк А.І)
1. |
Особливості виховання дітей підліткового віку в родині. Консультація-практикум «Взаємодія школи і сім’ї: стратегії, технології, моделі». |
2. |
Гуманні взаємини дітей та батьків. Здібності дітей та їх розвиток. |
3. |
Семінар-тренінг «Використання сучасних ефективних форм і методів у освітньому процесі». Роль родини у формування у підлітка потреби в систематичній праці. |
4. |
Консультація-практикум «Гігієна розумової і фізичної праці підлітків у сім’ї». Школа очима батьків. |
Секція 9-11 класів (Миколишена С.А.)
1. |
Нові форми взаємодії школи та сім’ї. Організація навчально-пізнавальної діяльності підлітків у позаурочний час. |
2. |
Особливості спілкування і стосунки в сім’ї, їх вплив на формування особистості. Сюжетно-рольова гра «Спілкуємося з дітьми». Організація дозвілля старшокласників. |
3. |
Як допомогти дитині з вибором професії. Батьки і професійне самовизначення підлітків. |
4. |
Роль батьків у формуванні всебічно-розвиненої особистості. Організація літнього відпочинку учнів 5-11 класів. |
Організаційно-адміністративна робота
Школа тісно співпрацює з сільською радою, Тульчинською об’єднаною територіальною громадою. Постійну допомогу школі надають батьки. Завдяки співфінансуванню відділу освіти та коштів громади зроблено ремонт класних кімнат, спортивного залу, коридорів, У рамках акції «Дай руку, першокласнику» поновлено меблі, придбано телевізор, ноутбук, принтер, ламінатор, роздатковий та дидактичний матеріал з метою реалізації Державного стандарту початкової школи та Концепції Нової української школи. За рахунок коштів ТОВ АК «Зелена долина» придбано жалюзі у 2 клас. За рахунок коштів відділу освіти та ТОВ АК «Зелена долина» усі учні школи отримали новорічні подарунки.
Однією із значних проблем залишається фінансова і матеріальна незабезпеченість роботи школи. Нагальною проблемою є проведення комплексу ремонтних робіт щодо модернізації школи:
- ремонт фасаду та фойє;
- шкільних коридорів;
- класних кімнат;
- харчоблоку (сучасне освітлення кухні, ремонт стелі, заміна електропроводки, заміна панелей облицювальною плиткою)
- облаштування класної кімнати для майбутніх першокласників у рамках Нової української школи.
Сайт школи
Згідно статті 30, закону України «Про повну загальну середню освіту», «Про прозорість та інформаційну відкритість закладу освіти» аналіз сучасного стану закладу є на сайті школи та містить таку інформацію:
- статут закладу освіти;
- ліцензії на провадження освітньої діяльності;
- сертифікати про акредитацію освітніх програм, сертифікат про інституційну акредитацію закладу вищої освіти;
- структура та органи управління закладу освіти;
- кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;
- освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;
- територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником (для закладів дошкільної та загальної середньої освіти);
- ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти;
- мова (мови) освітнього процесу;
- наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);
- матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами);
- результати моніторингу якості освіти;
- річний звіт про діяльність закладу освіти;
- правила прийому до закладу освіти;
- умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами;
- розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти;
- перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;
- правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;
- план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
- порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);
- інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства.
Організація харчування
З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань у школі організоване гаряче харчування учнів 1 – 11 класів. Виконуються всі необхідні умови санітарного контролю щодо термінів і умов зберігання та реалізації продуктів. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було.
Меню вивішено у їдальні на видному місці. У ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів.
Гарячим харчуванням протягом навчального року було охоплено 83 % учнів. У І та ІІ семестрах в початковій школі всі учні були охоплені гарячим харчуванням. Вартість харчування становила 13 гривень. Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно.
Використання коштів
На сайті школи розміщена публічна інформація про всі кошти, які надходять на розвиток школи.
Фінансування школи здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та освітньої субвенції з державного бюджету.
З державного бюджету:
НУШ |
||
Телевізор |
1 шт |
12 000 грн |
Ноутбук |
1 шт |
12 000 грн |
Комплекс дошок з роликовою системою |
1 шт |
10 000 грн |
Дидактичний матеріал |
15 000 грн |
|
Принтер |
1 шт |
5 000 грн |
Стінка універсальна |
1 шт |
11 000 грн |
Підключення до мережі Інтернет |
20 700 грн |
|
Інклюзивно-ресурсна кімната |
40 400 грн |
З місцевого бюджету Тульчинської об’єднаної територіальної громади:
Парти |
19 шт |
28 386 грн |
Придбання предметів та матеріалів для ремонту |
36 000 грн |
|
Спортивний інвентар |
7 000 грн |
|
Кухонний інвентар та обладнання |
8 100 грн |
|
Вогнегасники |
2 000 грн |
|
Миючі засоби, хлорка |
2 000 грн |
|
Халати |
1500 грн |
|
Навіс для зберігання пілетів та дров |
34 700 |
Умивальники |
3 шт. |
3 699 грн. |
Стелаж |
1 шт. |
800 грн |
Короб-канал пластиковий |
200 м |
1600 грн |
Матеріали для ремонту шкільних приміщень
Фарба для підлоги (жовто-коричнева) |
70 б. |
12 600 грн |
Фарба голуба |
12 б. |
2 160 грн |
Фарба зелена |
12 б. |
2 160 грн |
Фарба біла |
18 б. |
3 240 грн |
Розчинник |
35 пл. |
1 505грн |
Валіки |
3 шт. |
450 грн |
Кісті малі |
6 шт. |
120 грн |
Щітки побілочні |
4 шт. |
200 грн |
Лак для внутрішніх робіт |
12 б. |
960 грн |
Лак паркетний |
3 б. |
240 грн |
Фарба водоемульсійна |
Недоліки у роботі
Однак, попри позитивні результати діяльності педагогічного колективу у 2019/2020 навчальному році слід указати на низку суттєвих недоліків у роботі та нереалізованих перспектив з деяких питань:
- пасивність роботи окремих учителів – предметників щодо упровадження елементів інформаційних технологій навчання;
- не забезпечено участь учителів школи у конкурсі «Учитель року»;
- недостатня робота учителів – предметників над поповненням навчальних кабінетів дидактичним та роздатковим матеріалом;
- низький рівень використання комп’ютерної техніки деякими учителями.
- відсутність прагнень деяких учителів до постійного професійного розвитку, самооцінювання.
Завдання на 2020/2021 навчальний рік
1. Впровадження Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».
2. Реалізація концептуальних засад Нової Української школи.
3. Педагогічному колективу школи в 2020/20201 навчальному році продовжити роботу над реалізацією науково-методичної теми району та школи.
4. Удосконалення системи національно – патріотичного та військово – патріотичного виховання.
5. Реалізація індивідуального підходу до навчання та виховання учнів.
6. Розробка критеріїв зростання можливостей школи, створення комфортного освітнього середовища з дотриманням вимог безпеки життєдіяльності, санітарії, гігієни та естетики приміщень.
7. Розвиток матеріальної бази спортивного залу, кабінетів математики, біології, хімії, фізики, інших кабінетів.
8. Цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів з усіх навчальних предметів.
9. Вивчення і творче впровадження у практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій учителів району, області, України.
10. Проведення шкільних олімпіад та більш ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі у олімпіадах та конкурсах.
11. Покращення співпраці з дошкільним навчальним закладом щодо наступності навчання.
12. Посилення контролю за здійсненням атестації педагогічних працівників, активізація роботи шкільної атестаційної комісії щодо ретельного вивчення стану викладання предметів інваріантної складової навчального плану педагогічними працівниками, які підлягають атестації.
13. Обов’язкове здобуття усіма дітьми шкільного віку повної загальної середньої освіти в обсягах, визначених Державним освітнім стандартом.
14. Забезпечення емоційної та психологічної комфортності освітнього середовища, орієнтованого на розвиток дітей та мотивацію їх до навчання.
15. Забезпечення вирішення питань соціального захисту учасників навчально - виховного процесу, здійснення психолого – педагогічного супроводу дітей, батьки яких є учасниками АТО.
16. Упровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації та інформатизації освітнього процесу, всеобуч вчителів школи, залучення усіх учителів до розміщення інформації про їх педагогічну діяльність на сайті школи.
17. Здійснення посиленого педагогічного контролю за умовами проживання та виховання дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.
18. Залучення позабюджетних коштів з метою зміцнення матеріально-технічної бази школи.
19. Долучення учителів школи до участі у проєктах, грандах, конкурсах, семінарах, тренінгах, майстер-класах, науково-практичних конференціях, вебінарах.
20. Стимулювання членів педагогічного колективу до проходження сертифікації, здобуття педагогічних звань, підвищення професійної компетентності.
21. Долучення батьків до організації освітнього процесу та проведення спільних заходів з ними для дітей.
22. Здійснення освітнього процесу і розвитку учнів, основою якого є повага до прав людини, патріотизм, демократичні та інші загальнолюдські цінності.
23. Налагодження і підтримка партнерських стосунків з родинами учнів задля розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.