Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 52 людини

Посадова Інструкція

Дата: 4 листопада 2021 о 12:09, Оновлено 4 листопада 2021 о 12:49

Посадова інструкція практичного психолога

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.  Ця Посадова інструкція розроблена на основі Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Положення про психологічну службу системи освіти України» (наказ України МОН від 22.05.2018 №509), Лист МОН України від 24.07.2019 №1/9-477 «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти» та Етичного кодексу психолога.

1.2.      Під час розробки інструкції враховувалися рекомендації щодо організації служби з охорони праці в загальноосвітніх закладах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

1.3.      Практичний психолог призначається на посаду і звільняється з неї начальником управління освіти .

1.4.      Практичний психолог повинен мати вищу психологічну освіту зі спеціальності «Психологія», «Практична психологія» (без вимог до стажу психологічної роботи), володіти професійними знаннями та ефективно застосовувати їх в практичній діяльності.

1.5.      Практичний психолог адміністративно підпорядковується безпосередньо директору навчального закладу, методично – керівнику (методисту) районного Центру практичної психології та соціальної роботи.

1.6.      У своїй діяльності практичний психолог керується Конституцією України рішеннями органів управління освітою всіх рівнів з питань навчання та виховання учнів, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України "Про освіту", Законом України "Про повну загальну середню освіту", Положенням про психологічну службу системи освіти України, Етичним кодексом практичного психолога, методичними рекомендаціями Українського науково-методичного Центру практичної психології і соціальної роботи, адміністративним, трудовим законодавством, а також Статутом, правовими актами навчального закладу, трудовим договором (контрактом), цією Інструкцією.

2. ФУНКЦІЇ

Основними видами діяльності психолога є:

2.1   Психологічна просвіта педагогічного колективу, учнів, батьків. 

2.2. Консультативно-методична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань виховання дітей, підлітків, створення сприятливих психологічних умов для їх розвитку, практичного використання психології в організації навчально-виховного процесу.

2.3. Психологічна профілактика – своєчасне попередження відхилень в становленні особистості, труднощів у міжособистісних стосунках, конфліктів.

2.4. Діагностика (психологічне обстеження дітей та підлітків їх груп та колективів, умов навчання та розвитку), виявлення дітей “групи ризику”.

2.5. Корекція – здійснення психолого-педагогічних, психотерапевтичних заходів з метою усунення відхилень в психічному та особистісному розвитку школярів.

2.6. Психологічна прогностика – розробка, адаптація і застосування моделей поведінки групи та особистості в різних умовах, прогнозування психічного розвитку дитини тощо.

2.7. Формування психологічної культури учнів, педагогів, батьків або осіб, які їх замінюють,

3. ПОСАДОВІ ОБОВ’ЯЗКИ

Практичний психолог навчального закладу:

3.1. Виконує свої функціональні обов’язки на високому професійному рівні, виходячи із завдання  освітньої політики Міністерства освіти і науки України.

3.2. Керується в роботі Етичним кодексом психолога. Зберігає професійну таємницю, не поширює відомостей отриманих у процесі діагностики консультування або корекційної роботи, якщо це може завдати шкоди дитині чи ії оточенню. Конфіденційну інформацію про клієнта практичний психолог має надавати виключно на запит керівника Науково-методичного центру практичної психології.

3.3. Дотримується педагогічної етики, поважає гідність дитини, захищає її від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.

3.4. Будує свою діяльність на основі доброзичливості, довіри, у тісній співпраці з учасниками  навчально-виховного процесу.

3.5. Пропагує здоровий спосіб життя, підвищує рівень психологічних знань педагогічних  працівників, батьків. Постійно підвищує свій професійний рівень.

3.6.      Знає програмно-методичні матеріали і документи щодо обсягу, рівня знань, розвитку дітей, вимоги державних стандартів до забезпечення навчально-виховного процесу, основні напрямки і перспективи розвитку освіти, психолого-педагогічної науки.

3.7.      Веде відповідну документацію та статистичну звітність за результатами досліджень.

3.8.      Планує та організовує свою роботу відповідно до нормативів витрат часу на основні види роботи психолога.

3.9. Подає статистичний звіт про роботу за півріччя.

4.ПРАВА

Практичний психолог навчального закладу:

4.1.      За своїм статусом належить до педагогічних працівників і відповідно до чинного законодавства, користується всіма правами і гарантіями передбаченими для них.

4.2.  Має право на окреме, спеціально обладнане приміщення для проведення  діагностичної, консультативної, розвивальної та корекційної роботи.

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

5.1.      За невиконання або неякісне виконання без поважних причин Статуту та правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, розпоряджень адміністрації, посадових обов’язків, встановлених даною Інструкцією, у тому числі за невикористання наданих прав, психолог несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.

5.2.      За вживання, у тому числі  одноразове, методів виховання пов’язаних з фізичними або психічним насиллям над особою учня, а також за скоєння іншого  аморального вчинку психолог притягується до адміністративної відповідальності.

5.3.      За нанесення навчальному закладу або учасникам освітнього процесу збитків в результаті виконання (невиконання) своїх посадових повноважень психолог несе майнову відповідальність, у порядку і в межах, встановлених трудовим і цивільним законодавством.

6. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ

Практичний психолог навчального закладу:

6.1. Працює в режимі  ненормованого робочого дня. Тривалість робочого тижня   складає 40 годин. Із них 20 годин відводиться для роботи  безпосередньо у навчальному закладі (індивідуальна та групова  психодіагностика, консультування учнів, учителів, батьків, корекційна робота тощо); 20 годин – на підготовку  до проведення соціально-психологічних заходів (занять, тренінгів, ділових ігор), обробку результатів досліджень, оформлення висновків тощо, які можуть виконуватись  за межами навчального закладу.

6.2.  Самостійно планує свою роботу на навчальний рік та  півріччя. Річний план розробляє в період  складання загального  річного плану роботи школи. Плани роботи  узгоджуються з методистом, який відповідає за психологічну службу системи освіти району та затверджується  директором школи не пізніше 9 днів до початку запланованого   періоду.

6.3. Отримує від директора школи інформацію нормативно-правового та організаційно-методичного характеру.

  

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.