Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладі освіти!

Дата: 19 серпня 2020 о 19:54
81 перегляд

Відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID -19) (постанова № 42 від 30.07.2020 р. заступника Міністра охорони здоров'я - Головного державного санітарного лікаря) з 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті.
Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб - крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.
На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов'язковим.
Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.
Працівникам та учням школи проводитимуть обов'язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 С.
Рекомендовано обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами.
На період карантину в закладах освіти району будуть забезпечені наступні умови безпеки:
• місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;
• збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;
• підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники;
• обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;
• провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття, очищення і дезінфекція поверхонь - дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо - після проведення занять укінці робочого дня.
Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема рекомендовано:
• відкрити декілька входів до будівлі,
• збільшити відстань між партами,
• використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами,
• виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів,
• використовувати великі приміщення - зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання,
• за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі,
• встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.
Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях рекомендується закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.
Крім того, на початку нового навчального року педагоги з’ясовуватимуть рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, і визначатимуть необхідність повторно вивчати цей матеріал.