Тиждень психології
Відповідно до плану роботи ліцею на 2022/2023 н.р., та у зв’язку з Всесвітнім днем психолога, з метою підвищення рівня знань учасників навчального процесу про психологію, сприяння всебічному розвитку школярів, створення позитивного настрою, підтримання розвитку творчих здібностей, формування толерантних стосунків, наказу Тиманівського ліцею № 72 від 24.04.2023 року «Про проведення Тижня психології», з 24.04.2023 року по 28.04.2023 року було проведено Тиждень психології.
На початку Тижня у холі ліцею було розміщено інформаційно-пізнавальний стенд «Поради психолога», «Міфи про психологію».
Для учнів 1-11 класів 24.04.2023 року практичний психолог Коштира Т.В. та заступник директора з виховної роботи Вовк А.І. організували перегляд відео «У світі психології».
25.04.2023 року практичний психолог Коштира Т.В. та педагоги-організатори Вергелес Н.П. та Косюк Н.А. провели серед учнів 1-11 класів експрес-інтерв’ю на тему «Як ти ставишся до ліцею?». Метою проведення інтерв’ю є реалізація психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань учнів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки.
Протягом дня класні керівники 1-4 класів (Процько Г.В., Мельник Н.А., Косюк Н.А., Олейнікова О.В.) організували рухливі ігри на перервах для учнів початкових класів.
Практичний психолог Коштира Т.В. провела для педагогічних працівників тренінг «Відновлюємо свій емоційний стан. Психічні стани» та організувала інформаційну галерею для батьків учнів «Психологія – це цікаво. Як допомогти дитині, яка перебуває в стресі». Метою проведення тренінгу та інформаційної галереї було формування відповідальності за власні емоційні реакції, самоконтролю поведінки та готовності до управління власними емоціями в усталених і емоційно напружених життєвих ситуаціях; розвиток компетенцій емоційної саморегуляції: корегування інтенсивності та викликання бажаних емоцій, відновлення емоційної рівноваги, опір негайним бажанням виплеснути емоції; вербалізація емоцій та почуттів; сприймання та розуміння невербальної мови тіла і рухів; вибір аутентичних і адекватних ситуації способів емоційного самовираження.
26.04.2023 року для учнів 1-4 класів (класні керівники Процько Г.В., Мельник Н.А., Косюк Н.А., Олейнікова О.В.) вчитель образотворчого мистецтва Вергелес Н.П., практичний психолог Коштира Т.В., провели конкурс малюнків «Психологія очима дітей».
Для учнів 7 класу (класний керівник Паламар О.М.) практичний психолог Коштира Т.В. провела опитування «Якби я був/була практичним психологом, я б…», де учні висловили глибоке розуміння ролі психолога в ліцеї та запропонували власні пропозиції до психолога.
27.04.2023 року для учнів 5-11 класів вчитель образотворчого мистецтва Вергелес Н.П., практичний психолог Коштира Т.В., провели виставку – конкурс малюнків «Що таке щастя?».
28.04.2023 року практичний психолог Коштира Т.В. провела для учнів 1-11 класів, батьків та педагогічних працівників психологічну гру «Напиши відгук про тиждень психології».
Протягом Тижня Коштира Т.В., практичний психолог провела для учнів 1-11 класів тренінги та години психолога на теми:
- «Як боротися зі стресом» (9-11 класи, класні керівники Вовк Л.В., Баланова Л.А., Захарова Г.О.)
- «Як вберегти здоров’я та зняти стрес» (8 клас, класний керівник Бойко О.В.)
- «Іскорки доброти» (2 клас, класний керівник Мельник Н.А.)
- «Що таке щастя?» (5-7 класи, класні керівники Семенова Н.В., Чагур О.С., Паламар О.М.)
- «Толерантність єднає всіх» (1-4 класи, класні керівники Процько Г.В., Мельник Н.А., Косюк Н.А., Олейнікова О.В.).
Також учні та працівники ліцею протягом тижня доєдналися до акції «Найкраща посмішка». Метою проведення акції було збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу школярів.
Проведення Тижня психології – цікавий творчий процес, в якому були задіяні всі учасники освітнього процесу. Мета проведення тижня – розширення знань учнів про науку психологію, особливості роботи шкільного психолога; активізація пізнавальної активності учнів, пропаганда навичок конструктивного спілкування; розвиток творчості учнів, вміння висловлювати власну думку, розкриття творчого потенціалу школярів; допомогти дітям краще пізнати один одного.
Під час проведення Тижня психології були підібрані такі заняття, ігри, тести, які формують реальні оцінки своїх можливостей, залучають учнів до активних форм проведення дозвілля, розвивають комунікативні здібності, впевненість у своїх діях, виховують культуру поведінки. Кожен бажаючий учень мав змогу проявити свої здібності, нахили, висловити свою точку зору й обґрунтувати її. У програмі Тижня психології відбулося дуже багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань. Учні ліцею, вчителі і працівники мали можливість взяти участь у цих заходах. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту.